OZNACZENIA

Symbol
OET-JAL-10
LOGISTYKA

Jednostka podstawowa
szt.
Minimum logistyczne
1 szt.
Waga
0.04 kg
OPIS

Naturalny olejek eteryczny jałowcowy od Biolavit


Olejek eteryczny jałowcowy

Olejek jałowcowy - zastosowanie

Olejek jałowcowy przeznaczony jest to stosowania zewnętrznego, a także w formie inhalacji lub płukanek. Ten olejek eteryczny o wspaniałych właściwościach leczniczych znajduje swoje zastosowanie także w kosmetyce. Świetnie radzi sobie z usuwaniem przebarwień, rozstępów i cellulitu. Regularnie stosowany na skórę pomaga zwalczyć te problemy i chroni przed ich nawrotami. Ponadto, jeśli walczymy z łupieżem, warto wypróbować olejek jałowcowy na włosy. Pomoże on złagodzić swędzenie i infekcje skóry głowy, a jednocześnie pobudzi krążenie i odżywi przesuszony naskórek. Należy pamiętać, że olejek jałowcowy w wysokim stężeniu może działać drażniąco na skórę i błony śluzowe, dlatego nie zaleca się jego spożywania. W razie wystąpienia podrażnienia skóry lub wątpliwości dotyczących stosowania tego olejku eterycznego należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Aby w pełni korzystać z dobroczynnych właściwości leczniczych olejku jałowcowego należy stosować go bezpiecznie i z umiarem.

Pochodzenie surowca: Jałowiec pospolity posiada wiele odmian występujących w całej Europie oraz Ameryce Północnej.

INCI: Juniperus Communis Oil

Działanie: dezodoryzujące, rozgrzewające, uspokajające, wyciszające

Zapach: drzewny, lekko owocowy, słodki, żywiczny

Kolor: jasnożółty do żółtozielonego

Nuta: środkowa

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, do kompresów, w dyfuzorze

Przeciwwskazania: Nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i dzieci do 6 roku życia. Nie zaleca się stosowania olejku przez osoby z problemami wątroby i nerek.

Zalecane stężenie: 2%

Pasuje do niego olejek: cedrowy, eukaliptusowy, imbirowy, mandarynkowy, pomarańczowy, sosnowy, szałwiowym

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogę jednak stanowić podstawy do jakichkoliwek roszczeń.